Pokud považujete vířivku jen za napuštěnou vanu s bublinkami, pak rozhodně nedoceňujete všechny její přednosti. Vířivka, jinak také hydromasážní vana, přináší vašemu tělu a mysli mnoho prospěšného. Pro tento účel v roce 1949 Candido Jacuzzi vynalezl původní hydromasážní pumpu. Potřeboval ji pro domácí léčbu artritidy svého 15měsíčního syna. Vířivky se následně začaly komerčně vyrábět a prodávat od roku 1968. Od té doby samozřejmě urazily dlouhou cestu a jsou celosvětově velmi populární.

Přínosy vířivek pro zdraví

Jak jsme zmínili, hydromasážní vany mají mnoho příznivých účinků pro tělo i psychiku. Patří mezi ně například zmírnění stresu, pomoc kloubnímu aparátu, podpora imunity či trávicího systému.

Zlepšení imunity

Pravidelná koupání v teplé vodě prosycené bublinkami zlepšuje imunitu. Normalizuje také krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Pomáhá uklidnit srdce a žaludek a díky větší vlhkosti také uvolňuje plíce. 

Pomoc při bolestech kloubů

Čas strávený v hydromasážní vaně uvolňuje klouby, stimulují krevní a lymfatický systém. Díky tomu ulevuje od otoků a ztuhlosti. Účinně pomáhá při artritidě, bolavých zádech, karpálním tunelu a dalšími problémy pohybového aparátu. Někteří specialisté tvrdí, že má pozitivní účinky i u roztroušené sklerózy a po mozkové obrně.

Úleva bolavým svalům

Teplé prostředí ve vířivé vaně uvolňuje namožené svaly a zároveň zlepšuje jejich flexibilitu. Svaly se stávají díky teplu pružnější a následně pak zvládnou náročnější pohyby, a tím se předchází jejich poškození. Navíc dochází k jejich jemné masáži.

Podpora trávení

Po návštěvě vířivky se vám toxiny a odpadní látky vylučují z těla rychleji. Stejně tak prohřátí organismu podporuje vylučování a nebudete mít problémy se zácpami.

Boj proti stresu

Masáž bublinkami v teplé vodě stimuluje produkci endorfinů, které snižují stres a přináší lepší náladu. Také se vám bude lépe spát, což také pomáhá k celkové pohodě.

Jak často navštěvovat vířivku

Pro dosažení maximálních léčivých účinků navštěvujte vířivky alespoň dvakrát týdně na půl hodiny. Vaše tělo se postupně uvolní, zregeneruje a budete se cítit celkově lépe.

Navštivte soukromé wellness

Pokud si chcete užít blahodárné vířivé vody co nejvíce a nejlépe v naprostém soukromí, vyzkoušejte naše soukromé wellness Rysso. Vezměte s sebou svého partnera či partnerku a užijte si svůj společný čas v klidu, soukromí a na maximum.